Články

Vyhlašujeme již čtvrtý ročník výzvy Daruj srdce

Dne 14. srpna zahajujeme již čtvrtý ročník výzvy Daruj srdce, která je určena pro studenty a studentky středních škol. Cílem výzvy je zapojit mladé lidi do aktivit občanské společnosti – přiblížit jim fungování neziskových organizací a umožnit jim zapojit se do pomoci potřebným. Návrhy, jak podpořit konkrétní neziskovou organizaci, mohou studenti posílat do středy 18. října 2023.

Vyhlašujeme již čtvrtý ročník výzvy Daruj srdce Číst celé
Novinky

Běh dobré vůle Nadace Olgy Havlové již popáté pomůže rodinám v tísni

Již pátým rokem připravujeme Běh dobré vůle, jehož dosavadní bilance je více než potěšující. Předchozích čtyř ročníků běhu se zúčastnilo přes dva tisíce malých a dospělých závodníků, kteří přispěli částkou 1 284 527 korun na pomoc 126 rodinám, které se ocitly v nepříznivé životní situaci. Jen loňský čtvrtý ročník běhu vynesl krásných 289 702 korun na pomoc 25 rodinám v tísni.

Běh dobré vůle Nadace Olgy Havlové již popáté pomůže rodinám v tísni Číst celé
Pomohli jsme

Filip Pšenčík: „Začít vracet, co mi dali ostatní."

V posledních letech se i v rámci Ceny Olgy Havlové začala prosazovat generace tzv. mileniálů. Po třicátnících Tereze Nagyové, Martině Půtové a Ditě Horochovské se laureátem letos stal teprve jednatřicetiletý Filip Pšenčík. Stejně jako jeho předchůdkyně vyvrací Filip nelichotivá klišé, která tuto generaci líčí jako sebestřednou, línou, neschopnou dospět a přijmout zodpovědnost.

Filip Pšenčík: „Začít vracet, co mi dali ostatní. Číst celé
Novinky
„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: