Pomohli jsme

Psychosociální pomoc běžencům z Ukrajiny

Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové věnoval 800 000 Kč na podporu duševního zdraví dětí a dospělých přicházejících z Ukrajiny. Psychologické potíže jsou jedním ze závažných důsledků války, jehož zanedbávání by mohlo vést k extrémnímu zhoršování psychického stavu, a to především u dětí. Poskytování pomoci je v České republice náročné z důvodu nedostatku odborníků a také kvůli jazykové bariéře, proto se zástupci nadace rozhodli podpořit tuto oblast a přispět k dostupnosti psychosociálních služeb.

Psychosociální pomoc běžencům z Ukrajiny Číst celé
Pomohli jsme

Student Fondu vzdělání Andrii

Andrii je jedním z 24 nových stipendistů a stipendistek studijního programu Fondu vzdělání, který podporuje studenty se sociálním nebo zdravotním znevýhodněním. Andrii pochází z Ukrajiny, odkud se s touhou po kvalitním vzdělání před třemi lety přestěhoval do České republiky. Po vypuknutí války na Ukrajině jeho rodiče přišli o práci a museli opustit domov, proto ho již finančně nemohou podporovat.

Student Fondu vzdělání Andrii Číst celé
Pomohli jsme

Alžbětě stipendium pomůže vystudovat psychologii

Alžběta je jednou z 24 nových stipendistů a stipendistek, kteří byli přijati do stipendijního programu Fond vzdělání. Navzdory tomu, že se Alžběta potýká s mnoha zdravotními problémy, po absolvování základní školy a gymnázia se rozhodla studovat psychologii se zaměřením na práci s dětmi. Po úspěšném šestikolovém přijímacím řízení Alžbětu přijali na jednooborovou psychologii na Pražské vysoké škole psychosociálních studií.

Alžbětě stipendium pomůže vystudovat psychologii Číst celé
Pomohli jsme

Třetí ročník Běhu dobré vůle pomohl 24 rodinám v tísni

Třetí ročník Běhu dobré vůle Nadace Olgy Havlové vynesl 330 tisíc korun. Díky partnerům závodu a dárcům, kteří podpořili jeho organizaci, bylo možné celý výtěžek využít na pomoc rodinám v tísni. Konkrétně nadace podpořila 11 rodin, které přišly o střechu nad hlavou, částkou 140 tisíc korun přispěla 9 rodinám na pomoc s péčí o děti se zdravotním znevýhodněním a na pomoc samoživitelkám s úhradou nákladů nadace darovala 93 tisíc korun.

Třetí ročník Běhu dobré vůle pomohl 24 rodinám v tísni Číst celé
Pomohli jsme
Novější články
„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: