Sport pro charitu

Rádi běháte? Zkuste to tentokrát s VDV! Spojte příjemné s užitečným, zaregistrujte se na závody prostřednictvím VDV a staňte se tak běžcem dobré vůle!

Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové je organizátorem projektu Sport pro charitu, v jehož rámci spojuje sport s charitativními sbírkami.

Cílem projektu je:

  • pomoci lidem se zdravotním postižením prostřednictvím sportovních aktivit

VDV je charitativním partnerem RunCzech, který po celé České republice pořádá různé běžecké závody. Pokud se rozhodnete závod běžet za VDV jako běžec dobré vůle a registraci učiníte přes VDV, takto získaný výtěžek bude použit na nákup zdravotnických a kompenzačních pomůcek pro děti a dospělé s handicapem.

Zajímavé to může být z hlediska CSR strategie firem i pro Vašeho zaměstnavatele. Například Československá obchodní banka, a. s., jejíž zaměstnanci pro VDV běhají už několikátým rokem, za každý uběhnutý kilometr svým zaměstnancem přispívá na sbírku Výboru dobré vůle 100 korunami.

Možností, jak spojit sport s pomoci druhým, je však mnohem více. Inspiraci naleznete na našich webových stránkách sportprocharitu.cz.

Co řekli o projektu Sport pro charitu patroni běžců dobré vůle:

„Když jsem se poprvé setkal s Výborem dobré vůle - Nadací Olgy Havlové, cítil jsem hned, že zde bych chtěl pomoci. V životě dávám hodně na první pocit. Když o tom dnes přemýšlím, tak možná spojení slov "dobrá vůle" a "Olga Havlová" bylo to, co mě oslovilo. Pro mě je ve sportu vůle strašně potřebná, a protože s ní neustále pracuji, zjišťuji, že dobrá vůle je potřebná nám všem.“

Jan Škrabálek, extrémní sportovec, účastník adrenalinových závodů, mj. Dolomittenmann a X-Alps a patron běžců dobré vůle

"Běh pro charitu je krásná věc pro zdraví, samozřejmě taky trochu hec. A zároveň jednoduchý způsob, jak pomoc potřebným, kteří nemají takové štěstí jako my. Vemte kámoše a pojďte na to!"

Radek Jaroš, nejúspěšnější český himálajský profesionální horolezec a patron běžců dobré vůle

Koordinátorka projektu

Kateřina Kubínová

Mob: 606 753 125
Email: kubinova@vdv.cz

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: