Sport pro charitu

Rádi běháte? Zkuste to tentokrát s VDV! Spojte příjemné s užitečným, zaregistrujte se na Běh dobré vůle nebo na další závody a staňte se tak běžcem dobré vůle!

Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové je organizátorem projektu Sport pro charitu, v jehož rámci spojuje sport s charitativními sbírkami.

Cílem projektu je pomoci lidem se zdravotním postižením či v sociální nouzi prostřednictvím sportovních aktivit.

První ročník charitativního závodu Běh dobré vůle Nadace Olgy Havlové 

Závod se konal ve čtvrtek 12. září 2019 od 18 hodoboře Hvězda na Praze 6. Na 2,5 kilometrovém okruhu bylo možné si zaběhnout trať na 5 km, 10 km nebo štafetu. Během odpoledne byl připraven doprovodný (zábavně - edukační) program pro rodiny s dětmi včetně dětských závodů. Veškerý výtěžek ze startovného šel na pomoc rodinám v tísni (více o pomoci naleznete zde). Více informací zde.

 

VDV je také charitativním partnerem několika závodů po celé České republice. Jedná se o nejrůznější běžecké závody, triatlonové či běžkařské, závody dračích lodí, golfové a další sportovní turnaje. Pokud se rozhodnete účastnit se těchto závodů, budete mít při registraci možnost přispět na pomoc konkrétní osobě a stát se tak běžcem dobré vůle.

 

Možností, jak spojit sport s pomoci druhým, je však mnohem více. Inspiraci naleznete na našich webových stránkách sportprocharitu.cz.

Co řekli o projektu Sport pro charitu patroni běžců dobré vůle:

„Když jsem se poprvé setkal s Výborem dobré vůle - Nadací Olgy Havlové, cítil jsem hned, že zde bych chtěl pomoci. V životě dávám hodně na první pocit. Když o tom dnes přemýšlím, tak možná spojení slov "dobrá vůle" a "Olga Havlová" bylo to, co mě oslovilo. Pro mě je ve sportu vůle strašně potřebná, a protože s ní neustále pracuji, zjišťuji, že dobrá vůle je potřebná nám všem.“

Jan Škrabálek, extrémní sportovec, účastník adrenalinových závodů, mj. Dolomittenmann a X-Alps a patron běžců dobré vůle

"Běh pro charitu je krásná věc pro zdraví, samozřejmě taky trochu hec. A zároveň jednoduchý způsob, jak pomoc potřebným, kteří nemají takové štěstí jako my. Vemte kámoše a pojďte na to!"

Radek Jaroš, nejúspěšnější český himálajský profesionální horolezec a patron běžců dobré vůle

Koordinátorka projektu

Kateřina Kubínová

Mob: 606 753 125
Email: kubinova@vdv.cz

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: