CHOLESTEROL A ATEROSKLERÓZA. Jak nad nimi zvítězit?

Zveme vás na přednášku "CHOLESTEROL A ATEROSKLERÓZA. Jak nad nimi zvítězit?“, která se bude konat dne 7.9.2016 od 17.00 do 18.30 hod. v Malém sále Městské knihovny v Praze, Mariánské náměstí 1, Praha 1.

Přednáší MUDr. Pavel Rutar, internista Nemocnice Na Homolce, absolvent Salzburského lékařského semináře Internal Medicine.

Snad každý ví, co je infarkt, co je mrtvice. Neustále skloňujeme slova „cholesterol“ a „ateroskleróza“. Co ale tyto termíny skutečně znamenají? Jak a proč jsou spolu propojené? Co se v našem těle odehrává při těchto stavech? V průběhu přednášky se podíváme tak říkajíc „pod pokličku“. Ukážeme si zblízka, jak vypadá „hodný“ a „zlý“ cholesterol, jak se projevuje ateroskleróza a vysvětlíme si základní principy těchto dějů a jejich prevenci. 

Vstupenky v ceně 40 Kč lze zakoupit online nebo v pokladně Městské knihovny.

 

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: