Studenti v Liberci vyběhali pro Anetku 32 tisíc korun

Ani skoro zimní počasí neodradilo v sobotu 4. května více než sto závodníků, kteří se rozhodli zúčastnit charitativního závodu „Běžím, co můžu, pomůžu!“.

„Výtěžek ze závodu, který se konal pod záštitou Nadace Olgy Havlové, činil 32 tisíc korun a bude použit na pomoc jedenáctileté Anetce se sluchovým postižením. Děkujeme pořadatelům za ochotu dlouhodobě pomáhat potřebným,“ řekla po závodu Monika Granja, ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.

Závod již 6. rokem pořádali studenti z Erasmus Student Network Liberec ve spolupráci s VDV - Nadací Olgy Havlové. Trasy kolem Harcovské přehrady byly připraveny pro všechny věkové kategorie: od dětí přes juniory až po dospělé a seniory. Každý rok výtěžek tohoto charitativního běhu putuje na pomoc lidem se zdravotním postižením. Letos se ze startovného povedlo  vybrat 32 tisíc korun, které půjdou na kochleární implantát pro jedenáctiletou Anetku z České Lípy.

„Děkujeme všem, kdo se odvážili jít do těchto šílených podmínek a běžet pro dobrou věc. Snažili jsme se pro to udělat co nejvíce a doufáme, že se běh líbil a ceny ve vítězných balíčcích odměněné závodníky potěšil,“ uvedla pro Deník za organizátory Tereza Hofmanová.
 
Fotografie z akce najdete zde.
„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: