Stipendium od října získali noví studenti - Kateřina Luxová

Kateřina absolvovala Gymnázium v Žamberku a nyní studuje na Masarykově univerzitě v Brně obor uměnovědná studia se zaměřením na obecnou teorii a dějiny umění a kultury. K tomu měla velmi blízko od dětství, kdy tancovala, zpívala, hrála v dramatickém kroužku, kreslila, fotografovala a dokonce začala i psát.

Katku baví umění, kultura, móda, tvůrčí psaní, ale ráda také pomáhá jako dobrovolnice na dobročinných akcích, např. v programu HERO CLAN, nebo se účastní akcí pro neziskovou organizaci PROSTOR PRO. Jelikož pochází z rodiny, kde maminka je samoživitelka, obrací každou korunu a vydělává si na studia a život na brigádách.

1/ Co pro Vás získání stipendia znamená? Na co peníze využijete?
Získání stipendia pro mě znamená osvobození z nekonečné honby za finanční nezávislostí. Znamená pro mě určitou svobodu a naději v lepší zítřky, kdy mohu dělat na plno vše, co mě baví, a to bez jakýchkoliv starostí a pocitů omezenosti. 

2/ Co studujete a co byste ráda po VŠ dělala?
Studuji sdružená uměnovědná studia se zaměřením na obecné dějiny umění a kultury na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Po bakalářském studiu bych ráda navázala na studium magisterské, konkrétně studium kulturního managementu. Kam mě to po škole zavede dál, to se nechám překvapit.

3/ Co vás baví, jaké máte koníčky?
Stejně jako snad každý, kdo se narodil ve znamení Blíženců, se můžu chlubit obrovskou škálou zájmů a rovněž se dokážu nadchnout téměř pro cokoliv. Už od malička jsem byla nezastavitelný kreativec a živel. Neustále jsem měla potřebu něco dělat, tvořit, což mi také zůstalo. Ráda kreslím, maluji, píši, zpívám, ale i tančím a sportuji. Nepohrdnu ani dobrou knížkou či filmem. Nejraději ovšem poznávám nová místa, novou kulturu a překonávám své limity, což jde ještě lépe, když to s někým sdílíte.

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: