Sportovci pomáhají Nicolce a dalším potřebným

Sbírka na pomoc tříleté Nicolce se postupně naplňuje. Díky finanční pomoci rodina bude moci zakoupit polohovací židličku, kterou dívenka potřebuje do denního stacionáře. Nicolka se totiž narodila s dětskou mozkovou obrnou a potýká se spoustou zdravotních problémů. Pro správné sezení potřebuje speciální židličku, na kterou nepřispěje zdravotní pojišťovna.

Dopis maminky Nicolky:

„Chtěla bych vám za nás i za Nicolku poděkovat za finanční příspěvek na koupi rehabilitační židličky pro Nicolku do rehabilitačního stacionáře. Před několika dny nám přivezli stejnou židličku, kterou bude Nicolka používat doma. Než jsme začali řešit komplikace související s Nicolčiným postižením, neměli jsme sami žádnou představu o dostupných kompenzačních a rehabilitačních pomůckách. A tak jsme si říkali, že by bylo fajn, kdybyste měli možnost vidět, k čemu konkrétně jsou vaše příspěvky určeny.

Židličku zatím doma využíváme asi 2 týdny. Nicolka  v ní moc hezky sedí. I když zatím neumí sedět sama, židlička poskytuje dost opory, aby jí držela ve správném postavení. Neujíždí dopředu, nepadá do boku, díky abdukčnímu klínu si nekříží nožičky. Židlička se snadno ovládá, dá se  podle potřeby polohovat. Nicolku v ní můžeme přepravovat po bytě, tím že je docela kompaktní,  dostaneme se i přes úzké dveře, židlička se dá nastavit i výškově, takže v ní Nicolku můžeme snadno posunout na úroveň, kterou potřebujeme. Má odnímatelný stoleček, který využijeme jak při jídle, tak při hře. To jsou pro nás hlavní výhody, které určitě využijí i ve stacionáři. Máme z toho, že Nicolka konečně kvalitně sedí, radost a chtěli bychom vám poděkovat za vaši pomoc při pořizování stejné židličky do  stacionáře. Nicolka tam tráví nemalou část dne a je důležité, aby měla kvalitní sed zajištěn i tam. Vaší pomoci si moc vážíme, ještě jednou děkujeme a přejeme krásné léto!“

Sbírku významně podpořili zaměstnanci Concur, a ČSOB projektem Běh ČSOB pro dobrou věc. Stále však zbývá vybrat přes 28 tisíc korun. 

Sbírky na pomoc Nicolce a dalším potřebným najdete zde.

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: