Sluchadla pro Vojtu

Díky projektu Ticho neléčí Nadace ČEZ Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové přispěl malému Vojtovi 10 000 korun na nová sluchadla. Chlapec tak nyní slyší pulzování okolního světa i přírody.

„Jen jak je Vojtíkovi dali, tak jsem přijela pak domů a Vojta za mnou běžel a křičel: Mami, mami, já tě slyším, já všechno slyším. Slyšel jsem, že jsi přijela, a slyším ptáčky. No, měla jsem slzy v očích. A nevím, zda se to dá říct, ale i po těch pár dnech mi přijde, že se Vojta snaží i líp mluvit a naučil se ž," popisuje své nadšení Vojtova maminka.
 
Sluchové postižení není na první pohled viditelné, a tak si jen málokdo uvědomuje, jak negativní důsledky má na duševní vývoj dítěte. Nemožnost rozvíjet řeč způsobuje, že se dítě jeví jako opožděné, i když jeho inteligence může být i nadprůměrná.
 
Pokud dítě dostane sluchadla – a platí, že čím dříve, tím lépe - může být integrované v běžné školce nebo škole, mít výborný prospěch, normálně navazovat kontakty s vrstevníky. Jeho život získá úplně jinou kvalitu.
 

Výbor dobré vůle (VDV) – Nadace Olgy Havlové přispívá tento rok v rámci spolupráce s Nadací ČEZ a projektu Ticho neléčí dětem a mladým lidem do 18 let na nová sluchadla. Celkem v letošním roce VDV takto rozdělí 200 tisíc korun.

 

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: