Přispěli jsme Centru denních služeb na rekonstrukci půdy

Centrum denních služeb Diakonie Litoměřice úspěšně ukončilo rekonstrukci a bude se stěhovat do nových moderních prostor. Na rekonstrukci přispěl i Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové částkou ve výši 50 000 korun na vyrovnání podlah pro zajištění bezbariérového provozu.

Ve středu 10. června konečně nastal dlouho vyhlížený den D. Poslední řemeslníci opustili prostor a vystřídali je klienti a zaměstnanci Diakonie, přátelé a vzácní hosté, aby se na nové půdě společně setkali, zavzpomínali si, jaké to bylo v původních suterénních prostorách, pochlubili se, jak zvládali propojit život se stavbou a běžný provoz, a hlavně, aby klientům a pracovníkům CDS popřáli, ať jim nové prostory jdou k „duhu“.

Důvodem celé velké a nákladné rekonstrukce nebyla jen nedostatečná kapacita Centra, ale i zlepšení kvality prostor tak, aby více odpovídaly potřebám lidí s handicapem. Vznikly prostory zcela bezbariérové, světlé a členité, aby bylo dost místa pro společnou i individuální práci. Je zde dost místa na učení, na trénink dovedností, na práci i na relaxaci.

Uvolněné suterénní prostory nezůstanou opuštěné. Rozšíří se zde chráněné dílny. Tak získají práci další lidé se zdravotním postižením.

I když to byl náročný rok, spoustu starostí s financováním stavby, s dohlížením na práci řemeslníků, nečekané vícepráce, náročné soužití běžného provozu a stavebních prací, všichni se shodli na tom, že to stálo za to! Teď už se jenom zabydlet a v září už půda pojede naplno“.

Ze zprávy Diakonie Litoměřice

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: