Předali jsme bryčku pacientům Psychiatrické nemocnice Bohnice

V rámci grantového řízení Senior přispěli jsme částkou 99 tisíc korun na projekt „Bryčka pro pacienty Psychiatrické nemocnice Bohnice“.

Bezbariérová bryčka otevře novou možnost hippotherapie méně pohyblivým pacientům – seniorům, kteří jsou odkázáni např. na invalidní vozík. "Věříme, že aktivita s koněm a změna prostředí pacientům přinesou "vytržení" ze stereotypu nemocnice, odpoutá od myšlenek na svoji diagnózu, radost a pozvednutí nálady, relaxaci a odpočinek v přírodě," napsali nám zástupci nemocnice. 

Předání bryčky se uskutečnilo v rámci dožínek na statku v Psychiatrické nemocnici Bohnice, během které proběhla i zkušební jízda bryčkou. Na památku zástupci VDV věnovali nemocnici fotografii, na které Olga Havlová v roce 1992 předává nemocnici prvního koně vhodného pro hippotherapii.

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: