Nová stipendistka Fondu vzdělání Tereza Flegelová

Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové (VDV) již 24 let ve spolupráci s ČSOB poskytuje studentům se sociálním a zdravotním znevýhodněním studijní stipendia. Tuto podporu teď na podzim získalo nově dalších 8 studentů. Mezi nimi i Tereza Flegelová.

Tereza Flegelová vystudovala ZŠ Na Ostrově v Jaroměři. Má tři sourozence a žije se svou matkou samoživitelkou a nejmladším bratrem. Ráda čte, maluje, zajímají ji cizí jazyky. Učí se německy, anglicky a francouzsky. Nyní začala studovat Anglické gymnázium Agys v Pardubicích, kde vyučují některé předměty v angličtině rodilí mluvčí. Tereziným snem je jednou studovat medicínu a stát se lékařkou.   
 
Tiskovou zprávu najdete zde.
 
1/ Co pro Vás získání stipendia znamená? Na co peníze využijete?
Získání stipendia je pro mě obrovská motivace, pomoc k dosažení mých cílů, které pro mne byly doposud nedosažitelné. Peníze využiji především na pokrytí nákladů studia a na zakoupení všeho, co ke studiu potřebuji, ale také na financování mimoškolních aktivit a vzdělávání se i mimo školu.

2/ Co studujete a co byste ráda po VŠ dělala?
Nyní studuji první ročník Anglického gymnázia Agys v Pardubicích – obor Gymnaziální lyceum. Po střední škole bych velmi ráda zkusila jednu z lékařských fakult v ČR a uskutečnila bych svůj sen stát se lékařkou.

3/ Co vás baví, jaké máte koníčky?
Ráda se učím jazyky (nyní např. francouzský a anglický jazyk) a poté bych chtěla začít rozvíjet znalost základů německého jazyka. Mám ráda hudbu, hraji na hudební nástroj a zpívám, ale také ráda kreslím, čtu a věnuji se svým domácím mazlíčkům.
 
4/ Jaký je Váš největší sen, který byste si chtěla splnit?
Určitě stát se lékařkou a najít si povolání, které mě bude bavit. Studium medicíny není nejlehčí, ale s pílí to není nereálný ani neuskutečnitelný sen – je to sen, který si na sto procent hodlám splnit.
„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: