Nová sluchadla pro Klárku a terapie pro Honzu

Podělíme se s Vámi o milá slova z dopisů těch, kterým jsme nedávno pomohli s nákupem kompenzačních a zdravotnických pomůcek či s úhradou pohybové terapie. Klárce Nadace Olgy Havlové přispěla na nákup sluchadel a Honzovi na pohybovou terapii v Liberci.

Honza nám poslal dopis plný dobrých zpráv o tom, jak mu velmi pomohla třítýdenní intenzivní rehabilitace Therasuit v Liberci. „Při této terapii jsem se zase naučil zase něco nového - couvat. Zdravému člověku to zní legračně, ale já to doposud neuměl. Zatím ‚ucouvám‘ jen asi 3 metry, ale Je to úplně nový zážitek,“ napsal nám Honza.

„Za to moc děkuji všem dárcům, kteří nezištně podporují dobrou věc a Vám v nadaci, kteří umíte tyto prostředky nabídnout potřebným lidem. Já mohu díky těmto terapiím nejen udržet stávající mobilitu, ale pokaždé se opravdu posunu dále. To, co se  moje tělo naučí, už  nezapomene.“

Další díky nám přišly od Klárčiny maminky: „Ještě jednou z celého srdce děkujeme za to, že jsme si mohli dovolit pořídit odpovídající sluchadla a zajistili tak Klárce kvalitnější život,“ napsala maminka holčičky, které nadace přispěla na nákup nových sluchadel. 

V programu Cesty k integraci pomáhá Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové dětem i dospělým s nákupem kompenzačních a zdravotních pomůcek. Cílem programu je pomoci lidem se zdravotním handicapem začlenit se do běžného života a společnosti. Loni nadace podpořila 437 jednotlivců a 45 organizací celkovou částkou 5,2 mil. korun.

Vše o programu a jak podat žádost zde.
 

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: