Naší stipendisté Kristýna a Petr úspěšně ukončili studia

Díky podpoře z programu Fond vzdělání ukončili Kristýna a Petr svá studia na lékařských fakultách v Praze a Olomouci a nastupují na lékařskou profesní dráhu.

Ráda bych touto cestou poděkovala Nadaci Olgy Havlové za poskytování stipendia na vysoké škole a všem členům za laskavé jednání a podporu během studia. Bez vás bych to nedokázala, opravdu. Pamatuji si jako včera den, kdy jsem v ruce držela rozhodnutí o přijetí na vysněnou medicínu, a v hlavě se mi mísily dva protichůdné pocity. Měla jsem samozřejmě obrovskou radost, ale také pochyby, jak bych školu zvládala - lépe řečeno, jak bych zvládala skloubit školu a práci? Byla jsem totiž v poměrně obtížné sociální situaci a musela jsem chodit při studiu gymnázia neustále na různé brigády, abych všechno poplatila. Na gymnáziu to docela šlo zvládat, ale byla jsem dost unavená a bylo mi jasné, že větší tempo už bych nevydržela.  Začaly jsme proto s třídní učitelkou a mými dobrými známými pátrat, jak z toho ven, a narazili jsme na novinový článek o VDV. A vyšlo to - byla jsem vybrána mezi stipendisty Fondu vzdělání a medicínu jsem minulý týden úspěšně dokončila.

Když se teď po 6 letech ohlédnu zpět, říkám si, že jsem měla v životě obrovské štěstí na lidi kolem sebe. Lidi, kteří mne celé dětství pomáhali vynahradit ne zrovna ideální rodinné zázemí a podporovali mne, abych si šla za svými sny. 

Mezi mé ,,patrony“ bezpochyby patříte i vy - zaměstnanci a spolupracovníci VDV. Chtěla bych vám říct, že děláte nádhernou a smysluplnou práci, a za sebe i ostatní ,,děti“, které podporujete, vám z celého srdce děkuji. V pomoci druhým jsem se našla i já - již nyní jsem součástí školního projektu pro děti z dětských domovů, a také se velmi těším na svoji práci lékařky, kde budu moct být užitečná a starat se o své pacienty, jak nejlépe dovedu.“

Kristýna, absolventka 3. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy

Děkuju hrozně moc! Mám jen pochvalná slova pro vás pro všechny. Nadace Olgy Havlové plní velké sny a má obrovskou zásluhu na vzdělávání studentů“.

Petr Binar, absolvent Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci

Více o programu Fond vzdělání

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: