Mladá delegátka v OSN Bára o stáži v New Yorku

Bára Antonovičová, někdejší stipendistka Výboru dobré vůle z programu Fond vzdělání, po studiích práv na brněnské Masarykově univerzitě pracovala v Kanceláři ombudsmana a nyní pokračuje v úspěšné cestě mladé delegátky za ČR v OSN.

Na své stáži v New Yorku absolvovala třítýdenní maraton jednání, brífinků, přednášek a panelových diskusí a nechybělo ani osobní setkání s generálním tajemníkem OSN Antóniem Guterresem.   

Jako Mladá delegátka ČR do OSN jsem měla jedinečnou možnost reprezentovat názory a zájmy našich mladých lidí na 73. valném shromáždění OSN. Stala jsem se součástí české diplomatické mise, spolu s druhým delegátem z ČR jsme měli možnost pronést projev za českou mládež a setkali jsme se s generálním tajemníkem OSN,“ shrnuje Bára své zkušenosti z pobytu v New Yorku. Vedle hlavního programu zahrnujícího jednání, přednášky a meetingy se účastnila i panelových diskusí. Vystoupila například s projevem o podpoře mladých lidí se zdravotním postižením, důležitosti společného vzdělávání a její vlastní cestě za vzděláním.

Nyní se Bára připravuje na sérii přednášek na školách se studenty. „S kolegou Patrikem nás také čekají debaty s mla­dými lidmi o OSN, o pobytu v New Yorku, o tom, jakým problémům mladí lidé čelí i o tom, jak je možné více se zapojit do veřejného dění. Budeme také dále spolupracovat s ostatními mladými de­legáty na společných projektech a chystáme se na několik konferencí,“ vyjmenovává Bára jednotlivé body programu, který ji během jejího 16měsíčního mandátu ještě čeká.

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: