Jizerská 50 propojuje sport s charitou

Prostřednictvím závodů Jizerské 50 mohou sportovci přes VDV přispět na nákup závodního tricyklu pro Anetku Noelovou a speciálně upraveného elektrokola pro Elenku Koškovou. Pro Anetku již potřebná suma byla vybrána, nyní se shromažďují finance pro Elenku.

Anetce je 14 let a narodila se s dětskou mozkovou obrnou. Žije s rodiči a starším bratrem v Liberci, chodí do běžné integrované základní školy a od malička byla rodiči vedena k sportu.  Původně se věnovala atletice, ale vzhledem ke zdravotnímu postižení neměla k těmto sportům dostatečné fyzické předpoklady. Před rokem se začala věnovat cyklistice, která se pro ni ukázala jako optimální sport. Po roce tréninku již slavila první úspěchy. Aby se Anetka mohla tomuto sportu plně věnovat, potřebuje uhradit sportovně technické a materiální vybavení (závodní tricykl, cyklistická výbava, speciální servis tricyklu) a zajistit dopravu na tréninky a závody, odborné trenérské vedení a podporu sportovní rehabilitace.

Elence je 12 let a trpí svalovou dystrofií. Je to velká bojovnice – i když téměř 7 let chodila jen po špičkách, nakonec se dokázala postavit na nohy. Miluje jízdu na kole - letos se na něm konečně naučila jezdit, zvládá balanc, jen je pro ni problém vyšlapat kopečky! Rodina Elenky hledá finanční podporu pro zakoupení odlehčeného elektrokola, které by umožnilo dívence být samostatná, trávit volné chvíle v přírodě nejen s rodinou, ale i s přáteli a posilovat nohy oslabené nemocí.

Ti, kdo chtějí přispět na sbírku, mohou tak učinit na místě závodu nebo registrací na jednotlivé závody přes www.sportid.cz. Přispět mohou i závodníci, kteří už na svůj závod přihlášeni jsou - stačí se přihlásit do SportID a v přihlášce na daný závod vybrat v doplňkových službách charitu. 

Cílová částka na nový tricykl, servis, dopravu a odborné trenérské vedení pro Anetku je 70 000 Kč.
Cílová částka na odlehčené kolo pro Elenku je 70 000 Kč.

 

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: