Jizerská 50 pomáhá – závodníci letos přispívají Davidovi i Terezce

53. ČEZ Jizerská 50 sice odstartuje až v únoru, jeden z jejích cílů se díky vám, závodníkům, ale podařilo splnit už teď. Cílová částka, díky které může osmiletá Terezka udělat velký krok ke zlepšení svého zdravotního stavu, se vybrala v rekordním čase.

Terezka se kvůli předčasnému příchodu na svět potýká s řadou zdravotních komplikací. K rapidnímu zlepšení jejího stavu mohl pomoci neurostimulátor Walkaid, který holčička už v minulosti vyzkoušela. Zdravotní pomůcka byla ale pro Terezčinu rodinu velmi nákladná a bez pomoci by nebylo možné přístroj pořídit.

Příběh vzbudil velkou vlnu solidarity a snahy pomoci malé holčičce. Cílová částka, za kterou je možné potřebný přístroj zakoupit, byla vybrána za měsíc. Údiv a obrovské poděkování neskrývala ani maminka Terezky, když se skvělou novinku dozvěděla.
 
„Zprvu jsem nevěřila, že by mohla být sbírka v náš prospěch vůbec zahájena. Po zahájení jsem si přála, aby byla za stanovenou dobu vybrána alespoň polovina pořizovací ceny,“ začíná vyprávět maminka Terezky. Rychlost vybrání 127 000 korun ji dojala tak, že se neubránila slzám. „Když jsem se dozvěděla, že je částka vybraná celá, navíc v tak rekordním čase, který nepředpokládali ani organizátoři sbírky, nemohla jsem tomu snad ani uvěřit. Zaplavil mě pocit obrovského vděku všem, kteří se na sbírce podíleli,“ popisuje.
 
Radost sdílela i s Terezkou, která se dočká neurostimulátoru Walkaid. Šek na potřebný přístroj rodina převezme osobně na Jizerské 50. Celý článek najdete zde.
 
Po Terezce mohou závodníci nyní pomoci i Davidovi, kterého vážná autonehoda v roce 2018 upoutala na invalidní vozík. Při cestě do práce se vyhýbal srně, jeho auto ale dostalo smyk a narazil do břehu kolem silnice.
 
David má malé pětileté dítě, které vyžaduje spoustu pohybu a aktivity. Chtěl by se mu co nejvíc naplno věnovat a začít opět žít plnohodnotný život. K lepšímu pohybu na invalidním vozíku a především větší samostatnosti by Davidovi pomohly dva komponenty - wheeldrive a freewheel.

„Pohyb venku mi dělá potíže, protože v rukách není stále dostatek síly, proto bych si chtěl pořídit přídavná Wheeldrive kola a užít si nový pocit svobody a volnosti bez omezení mobility. Tímto bych chtěl rozvíjet svůj potenciál bez obav z případné ztráty mobility,“ vysvětluje David, proč by se mu kola Wheeldrive hodila.
 
David se chce po nehodě vrátit zpět k aktivnímu životu, nechybí mu ani trpělivost a snaha krok za krokem se znovu osamostatnit. Právě proto potřebuje kola Wheeldrive, aby nebyl závislý pouze na pomoci od své manželky a ušetřil jí trochu energie. Časem by si rád pořídil i handbike, aby se mohl vrátit k aktivní cyklistice. „Před nehodou jsem býval aktivní, trávil jsem volný čas s rodinou, rád jsem jezdil na kole, bruslích, hodně jsme cestovali po výletech a pěších túrách, měl jsem a neustále mám kladný vztah k přírodě a zvířatům,“ popisuje David.

Dokážeme Davidovi společně pomoci a vybereme potřebnou částku na komponenty k invalidnímu vozíku? Přispět můžete při registraci na Jizerskou 50, nebo přímo přes Výbor dobré vůle - Nadaci Olgy Havlové, který je charitativním partnerem závodu Jizerská 50. Děkujeme, že pomáháte! 
„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: