Fond vzdělání přispěje na studium Matějovi

Matějovi je 22 let a pochází z Pardubic. Studuje ve druhém ročníku Vysokou školu kreativní komunikace v Praze, kde se věnuje oboru Animace a vizuální efekty. Za sebou má již první úspěchy v počítačové grafice, kdy v rámci projektu MATRIX vytvořil několik děl přenesených na obrazy, trička, sběratelské placky a karty.

Od podzimu je Matěj jedním z 22 nových stipendistů programu Fond vzdělání, který podporuje studenty se zdravotním či sociálním znevýhodněním. Jeho díla byla představena na benefici a některá z nich byla také vydražena. Matěj vystudoval Střední školu a vyšší odbornou školu aplikované kybernetiky se zaměřením na grafiku.

Mladík má Aspergerův syndrom, což je jedna z poruch autistického spektra, a spolupracuje s Rodinným integračním centrem v Pardubicích, které mu pomáhá při zlepšování komunikačních a sociálních dovedností, což je velmi důležité pro jeho budoucí pracovní uplatnění. Mezi Matějovy zájmy patří videografika, malování, vaření, keramika, práce se sádrou a rád pracuje na menších herních projektech – např. na digitálních či karetních hrách.

Co pro Vás získání stipendia znamená? Na co peníze využijete?
Získání stipendia je pro mě velkou pomocí, abych mohl dokončit studium na soukromé vysoké škole, která přesně splňuje moje představy o oboru, ve kterém se chci vzdělávat a ve kterém chci pracovat.

Co studujete a co byste rád po VŠ dělal?
Studuji obor animace a vizuální efekty na Vysoké škole kreativní komunikace, kde získávám znalosti a dovednosti nezbytné pro práci v trikových, 3D animačních studiích a uplatnění bych pak měl najít ve firmách zaměřených na výrobu reklamních videí a virtuální realitu. Po dokončení studia bych se chtěl tedy věnovat animaci a využít ji plně v praxi a případně dalším oborům, které mě zajímají, jako je digitální malba, vývojářství a modelování.

Co vás baví, jaké máte koníčky?
Baví mě kromě animace malování, vaření, keramika, práce se sádrou a ze všeho nejvíce rád pracuji na menších herních projektech, jako jsou třeba digitální nebo karetní hry. Momentálně pracuji již třetím rokem na vývoji počítačové hry.

Jaký je Váš největší sen, který byste si chtěl splnit?
Chtěl bych uskutečnit svou vizi své práce, chtěl bych ukázat světu něco výjimečného a nového. Moc bych si přál, abych jednou mohl uvést premiéru svého celovečerního animovaného filmu a ukázat, co všechno umím.

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: