Fond vzdělání pomůže i Richardu Schmidtovi

Richardovi je 23 let, pochází z Hory sv. Kateřiny, studuje ve 3. ročníku na VŠ Ambis (dříve VŠ regionálního rozvoje) obor bezpečnostní management.

Richard se při svém studiu připravuje na budoucí kariéru u Policie ČR. Aktuálně se chystá na bakalářské zkoušky. Sportuje, má rád smíšená bojová umění, běhání a cestování. Jeho snem je dostat se do Armády ČR nebo k Policii ČR, aby mohl snižovat kriminalitu v regionu, z nějž pochází (sever Čech, Mostecko, Chomutovsko). Má za sebou praxi jako technik u kriminální policie.  

1/ Co pro Vás získání stipendia znamená? Na co peníze využijete?
Získání stipendia je pro mě zavazující a znamená pro mě vysokou finanční podporu pro můj současný rozvoj, který mi následně pomůže v životě. Jsem velmi rád, že jsem mohl získat stipendium. Peníze využiji na školné, které je pro mě, jakožto dítě z dětského domova, finančně nepředstavitelné, tak abych studoval, co opravdu chci. 

2/ Co studujete a co byste rád po VŠ dělal?
V současné době studuji bezpečnostní management, který je zaměřen na práci u Policie ČR. V životě jsem si stanovil dva cíle, které si chci plnit: Jít do Armády ČR a získat mnoho zkušeností a za druhé jít k Policii ČR, kde využiji veškeré vědomosti z VŠ a mohu se tak zabývat věcí, co mě bude těšit a naplňovat. Chci v životě pomáhat lidem, kteří si sami nedokážou pomoci, tak jako se dostalo pomoci mně od doby, co jsem v dětském domově, a zároveň chci chránit a bránit před kriminalitou, která u nás v regionu panuje.  

3/ Co vás baví, jaké máte koníčky?
To je asi na hodiny psaní a detailního vyprávění. Vytyčím to, co dělám nejčastěji:
Běhám – mám rád, když si u běhání odpočinu, vypustím myšlenky a odreaguji se od dění kolem. A také MMA – mixed martial arts, neboli smíšené bojové umění. A cestuji – to možná mám ze všeho nejraději, když se mohu sebrat s batohem a jít na nějakou super túru po ČR nebo za hranice.

4/ Jaký je Váš největší sen, který byste si chtěl splnit? 
Můj současný největší sen je skočit z bojového vrtulníku padákem, doskočit ve zdraví a pohodě a odškrtnout si jeden ze svých životních cílů.

Více o společném projektu VDV a ČSOB Fond vzdělání zde

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: