Fond vzdělání pomáhá - nově VDV podpořil Romana Lakatoše

Roman pochází z Karviné, žije se dvěma sourozenci a s maminkou, která je samoživitelka. Vystudoval SOŠ NET OFFICE v Orlové se zaměřením na informační technologie. Nyní začal studovat Ostravskou univerzitu, obor Informatika a výpočetní technika.

Romana od mala zajímají počítače, software, počítačové hry a zejména tvorba webu. Rád navrhuje weby a vymýšlí design. Chce dosáhnout vysněného povolání IT specialisty a pomáhat své rodině. Je pro něj důležitá vytrvalost a cílevědomost. 

1/ Co pro Vás získání stipendia znamená? Na co peníze využijete?
Získání stipendia pro mě znamená v první řadě finanční pomoc, bez které bych nemohl studovat na vysoké škole. Pocházím z rodiny, která má velmi omezený finanční příjem. Výdaje, které potřebuji ke studiu na vysoké škole, jako jsou jízdenky, stravování, školní pomůcky, bychom si nemohli dovolit. Poskytnuté peníze tedy převážně použiji k uhrazení těchto nákladů.

2/ Co studujete a co byste rád po VŠ dělal?
Studuji obor Informatika a výpočetní technika – aplikovaná informatika na Ostravské univerzitě. Je to obor, se kterým po dokončení studia najdu široké spektrum uplatnění v oblasti informatiky. Osobně bych po studiu chtěl najít práci ve vývojářské sféře, kde bych pracoval na zajímavých projektech.

3/ Co vás nejvíc baví ve volném čase, jaké máte koníčky?
Ve volném čase rád sportuji. Věnuji se převážně bojovému sportu MMA a také posiluji. MMA je sport, kde se klade velký důraz na dobrou fyzickou kondici a všestrannost technik v boji. Je to tedy i o taktice, kdy uvažujete o vašich silných a slabých stránkách. Mám rád komplexnost tohoto sportu.

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: