Elektrický pohon k mechanickému vozíku pro Soňu

Je radost udělat trochu radosti těm, kteří to potřebují. Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové přispěl v rámci programu Cesty k integraci Soně na nákup elektrického pohonu k jejímu mechanickému invalidnímu vozíku.

„Jsem moc ráda, že ho mám, je to takový opožděný vánoční dárek. Který mi umožní být zase o kousek samostatnější, a i mé rodině a asistentům to pomůže. Zatím se s pohonem učím zacházet, ale už se moc těším na nějaký výlet,“ napsala nám do nadace 29letá Soňa z Brna. I když pracuje na částečný úvazek jako recepční v Lize vozíčkářů, nemohla si nový elektrický pohon dovolit. Žije totiž pouze s maminkou samoživitelkou.

V programu Cesty k integraci pomáhá Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové dětem i dospělým s nákupem kompenzačních a zdravotních pomůcek. Cílem programu je pomoci lidem se zdravotním handicapem začlenit se do běžného života a společnosti. V loňském roce správní rada schválila podporu pro více než 350 jednotlivců a 50 organizací s celkovou částkou 6,2 milionu korun.

Vše o programu a jak podat žádost zde.

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: