Díky zapojení ČSOB do kampaně Do práce na kole má Soňa nový invalidní vozík

Soňa je jednou ze čtyř osob, které díky podpoře ČSOB získali novou zdravotní pomůcku. Do pomoci potřebným prostřednictvím kampaně Do práce na kole se zapojilo 224 zaměstnanců ČSOB v 64 týmech a společně ujeli 49 658 km.

ČSOB tradičně uhradila za své zaměstnance startovné a nově ocenila i jejich ujeté kilometry – za každý věnovala 2 koruny Výboru dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové na pomoc dětem a dospělým na vozíku či s omezenou pohyblivostí. Celková finanční podpora tak činila 99 316 korun.

Dobrý den, zdravíme Vás všechny do Prahy a moc děkujeme. Nejsme žádná spisovatelská rodina, i když hodně čteme a na televizi se kouká jen táta, který se potom rozčiluje u zpráv. Píšeme ale tradiční vánoční a velikonoční přání naší rodině a známým a máme radost, když se s nimi potkáme a oni nám řeknou, že jsme jediní, kdo jim napsal, jinak, že dostaly jen samé SMS. Takže píšeme i Vám Všem, kteří jste nám pomohli a přispěli na koupi vozíku pro naši Soňu a rádi bychom Vám psali i nadále, protože už budete stále v našich srdcích Ti, kteří nám jako jedni z mála na naší cestě s handicapem pomohli. Věřte, že jich za těch 35 let není mnoho a proto si Vás velice vážíme, myslíte na ty, kteří k normálnímu životu potřebují trochu víc než zdraví lidé. Jste Ti, o kterých nám lékaři po narození dcery, která vážila pouze 1000 g, říkali, že nám budou pomáhat. Bohužel to nebyli sociální pracovníci ani jiní fundovaní odborníci ale jen obyčejní lidé, kteří mají srdce, a to jste Vy. Takže velké díky, jste naše světýlka, posíláme Vám Všem sluníčkový pozdrav z našeho domova, včetně našich zvířátek, která by Vás jistě pohladila svojí ťapkou a věřte, že jak bude Soňa ten nový vozík mít, tak si ho hned obhlídnou, jak se na něm bude spát, když na něm Soňa zrovna nebude. Já se těším, že bude lehčí a bude se mi dávat lépe do auta, a tak snad i já déle vydržím a budeme ještě nějaký ten čas jezdit do práce a do stacionáře do Olomouce. Vězte, že bychom rádi jezdili na kole jako Vy, ale s novým vozíkem budem zase jezdit na naše oblíbená a vyzkoušená místa, kde se s vozíkem jet dá, takže jezdíme i na houby, maliny nebo jen tak se brouzdat spadaným listím do nedaleké doubravy okolo řeky Moravy.

Děkujeme Vám všem dárcům i celému organizačnímu týmu za šanci, kterou jste nám dali. Děkujem“.

Rodina Soni

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: