Díky Jizerské 50 má Elenka elektrokolo

Únorový závod Jizerská 50 vynesl dvěma holčičkám – Anetce a Elence – více než 140 tisíc korun. Díky tomu si mohla Elenka pořídit elektrokolo.

Na jedno nabití ujede přes 170 kilometrů. „Když nemůžeš, přidej víc. Nebo zapni turbo. To je mé heslo,“ směje se Elenka, pro kterou je jízda na elektrokole důležitou rehabilitací, ale také skvělou zábavou. Moc děkujeme všem, kteří přispěli!

Elence je 12 let a trpí svalovou dystrofií. Je to velká bojovnice – i když téměř 7 let chodila jen po špičkách, nakonec se dokázala postavit na nohy. Miluje jízdu na kole - letos se na něm konečně naučila jezdit, zvládá balanc, jen je pro ni problém vyšlapat kopečky! Rodina Elenky hledala finanční podporu pro zakoupení odlehčeného elektrokola, které by umožnilo dívence být samostatná, trávit volné chvíle v přírodě nejen s rodinou, ale i s přáteli a posilovat nohy oslabené nemocí.

 

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: