Děti z dětských domovů se zúčastnily letní jazykové školy

Umožnili jsme osmnáct mladým lidem se zkušeností z dětských domovů zúčastnit Letní jazykové školy anglického jazyka ve Velké Británii.

Dvoutýdenní kurz probíhal v srpnu v jazykových školách v Londýně, Worthing, Torbay - Paignton, Sidmouth, Bristol, Oxford, Cambridge, Margate a Bournemouth. Dopravu, ubytování a kurz anglického jazyka zajistila agentura Intact. Studenti byli ubytováni v rodinách, které jim zajišťovaly jídlo a pomáhaly jim s orientací v novém prostředí a přípravami do školy. Některé rodiny se studentům věnovaly i v jejich volném čase. Výuka jazykového kurzu probíhala jak tradiční formou, tak formou her, písní, kvízů a diskusí. Studenti velmi oceňovali přátelský a vstřícný přístup pedagogů. V závěru kurzu studenti vykonali zkoušku a obdrželi certifikát se slovním hodnocením.

Učitelé byli neuvěřitelní. Angličtinu jsem procvičoval na každém rohu. Dalo se procvičovat i to, jakým způsobem mluvíte s ostatními, protože někteří studenti byli mladší a musel jste se jim přizpůsobit, když jste s nimi komunikoval. Výuka byla excelentní, bavilo to každého v mé třídě…
Kanwar Š.

U hostitelské rodiny jsem byl očekáván a při příjezdu mi bylo všechno vysvětleno a byl jsem seznámen se vším. Po celou tu dobu byli všichni milí a zdvořilí. Kéž bych to mohl zažívat nadále... …Sice odlišný způsob života, ale tak mi to vyhovovalo líp než ten náš. Byl jsem mile překvapen a velice spokojen se vším. Jsou milí.
Lukáš C.

Chtěla bych poděkovat za tuto jedinečnou příležitost letět do Anglie a mít tu možnost tam dva týdny studovat. Byla to pro mě veliká zkušenost a zážitek. Dříve jsem se docela styděla komunikovat anglicky, dnes je to už jiné, věřím tomu, že i ve škole mi půjde angličtina lépe. Mám spoustu nových zážitků, také jsem poprvé letěla.
Adéla Š.

Kurz bych doporučila naprosto všem. Je to skvělá zkušenost jak cestovatelská tak i pro zlepšení angličtiny, poznání nových míst a lidí, něco se naučit a zároveň si užít spoustu legrace. Chtěla bych Vám pár slovy mnohokrát poděkovat za Váš projekt, umožnění zlepšit se v angličtině a navštívit tak nádherné město jako je Bristol, protože vím, že bez Vás by mi taková cesta nemohla být umožněna.
Iveta K.

Děkujeme dárcům a partnerům, kteří se na jazykové škole podíleli. Bez jejich přispění bychom projekt nemohli uskutečnit. Projekt podpořila paní Jana Strømsnes, ČSOB Asset Management, PhDr. Jindra Čekanová a agentura Intact.

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: