Děti z dětských domovů jely na prázdniny k moři

Projekt Prázdniny pokračuje – letos tráví přes 500 dětí z dětských domovů letní prázdniny u moře v Chorvatsku.

Existuje vůbec taková dovolená snů? Věřte nebo ne, ale pro takové dítě z dětského domova, které se mnohdy s vlastní rodinou nikam nepodívalo, dovolená snů rozhodně existuje, jelikož s tetami, které vás obklopují láskou, je možné všechno. Je to zkrátka zážitek na celý život. Dětský úsměv a radost je to nejcennější, co můžete dítěti bez rodiny vykouzlit. Taková dovolená s lidmi, kteří vás mají doopravdy rádi a navzájem si dělají radost, je k nezaplacení. To jdou pak všechny strasti stranou. Proto bychom s pokorou a úctou rádi poděkovali Nadaci Olgy Havlové, která nám poskytla příležitost se podívat za sluníčkem k moři do Chorvatské destinace Baško Polje.

Začalo to odjezdem z našeho Dětského domova, který se nachází až v samotném výběžku na severu Čech. Cesta byla dlouhá a náročná, ale i přesto naše „těšení se“ převládlo v naší vizi dovolené v Chorvatsku. Cestou nás doprovázeli příjemní a ochotní páni řidiči, kteří nás v pořádku dopravili na již zmíněné místo Baško Polje. Celý pobyt nám vesměs přálo počasí, co víc si přát na dovolené u moře a sluníčka. Co se týče stravy, nemůžeme si dodnes absolutně vynachválit všechny ty vícechodové dobroty, které nám zpříjemňovaly pobyt. Dokonce jsme měli tu čest se plavit na lodi na ostrov Brač a plavit se kolem Makarské riviéry. Což byla jedním slovem nádhera. Jak říkám, sny se plní. Plavba lodí je určitě sen každého člověka. Děkujeme našemu panu řediteli dětského domova, jež nám poskytl právě onu možnost poznat pomocí výletu lodí na ostrov Brač a Makarskou riviéru chorvatskou krásu. Za to jsme všichni velmi vděčni.

Všichni jsme si to parádně užili a celý pobyt bude pro nás všechny vzpomínkou na celý život. Ještě jednou bychom všichni rádi poděkovali všem, díky kterým jsme mohli poznat „kus světa“.

Kolektiv dětí a vychovatelů

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: