Nominujte svého kandidáta na Cenu Olgy Havlové 2023

Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové letos již po devětadvacáté udělí Cenu Olgy Havlové. Prestižní ocenění získá osobnost, která navzdory svému zdravotnímu handicapu pomáhá druhým a je inspirací pro ostatní.

Kandidáta na Cenu Olgy Havlové může navrhnout jednotlivec nebo organizace do 11. dubna 2023 na webových stránkách www.cenaolgyhavlove.cz. Kdo se stane laureátem a převezme plastiku Olbrama Zoubka, určí porota pověřená správní radou nadace. Veřejnost bude moci rozhodnout o držiteli Ceny veřejnosti, která se uděluje od roku 2017.

Cenu Olgy Havlové poprvé vyhlásila sama Olga Havlová v roce 1995 s cílem ocenit osobnost, která i přes svůj handicap, inspiruje druhé k překonávání překážek. Paní Olga se zúčastnila pouze prvního ročníku udílení Ceny. Po jejím odchodu se tak Cena Olgy Havlové stala i vzpomínkou na osobnost, jež se zastávala práv ohrožených občanů.

Nominační formulář a více informací naleznete zde.  

 

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: