Běžci dobré vůle pomohou malému Adámkovi a jeho mamince

Pátý ročník Běhu dobré vůle Nadace Olgy Havlové tradičně pomůže rodinám v tísni. Jeden z příjemců pomoci bude i tříletý Adámek, který kvůli dětské mozkové obrně potřebuje speciální zdravotní kočárek. Maminka Adámka je samoživitelka a kromě toho, že se stará o dvě malé děti, sama se potýká se zdravotním handicapem.

Tříletý Adámek trpí dětskou mozkovou obrnou s částečným ochrnutím končetin na pravé straně těla. Není schopen samostatné chůze, pouze leze. Jeho hrubé motorické schopnosti odpovídají jedenáctiměsíčnímu dítěti. O Adámka a jeho staršího pětiletého bratra se stará maminka – samoživitelka. Zatím nepracuje, veškerý svůj čas se snaží věnovat zlepšení Adámkova zdravotního stavu. Do zaměstnání se plánuje vrátit, až bude syn větší a samostatnější.

Zdravotnické pomůcky, které Adámek potřebuje, jsou nákladné. A pokud je nehradí zdravotní pojišťovna, je pro Adamovu maminku obtížné pořídit je. V současnosti by jim oběma velmi pomohl odlehčený zdravotní kočárek. Do obyčejného kočárku se Adámek již nevejde. Navíc běžné kočárky jsou těžké a pro maminku, která má skoliózu páteře a lehkou formu dětské mozkové obrny, stěží ovladatelné. Většinou je to však právě ona, kdo musí kočárek tlačit.  

„Byla by to pro nás velká pomoc, protože vše pro Adámka, co nehradí zdravotní pojišťovna, je drahé. Chci mu dopřát to nejlepší, aby se co nejdříve zlepšil a začal chodit. Adámek nemá lehký start do života a bude to vyžadovat ještě velké úsilí, aby se alespoň částečně vyrovnal svým zdravým vrstevníkům. Znám to bohužel z vlastní zkušenosti,“ říká Adamova maminka.

Zúčastněte se 5. ročníku charitativního závodu Běh dobré vůle Nadace Olgy Havlové nebo si zakupte virtuální startovné a pomozte mamince samoživitelce se dvěma dětmi uhradit vhodný zdravotní kočárek pro Adámka, který jim oběma ulehčí život. Jeho celková pořizovací částka činí více než 40 000 Kč. Každý dar má nesmírnou cenu a moc změnit život k lepšímu. Z celého srdce děkujeme.

Registrace na Běh dobré vůle

Více informací o tom, komu závod pomůže
 


 

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: