Podpořte výstavbu nové školy pro neratovské děti se speciálními vzdělávacími potřebami

Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové se rozhodl podpořit výstavbu nové budovy Základní školy speciální Neratov v Bartošovicích. Přispět na výstavbu školy můžete i Vy.

Přispět na výstavbu školy můžete zde

Základní škola nyní sídlí v pronajaté budově staré obecní školy, která již nesplňuje požadavky na vzdělávání a péče o děti se specifickými potřebami. Výbor dobré vůle se proto rozhodl financovat rozvod topení a vody. V lednu nadace přispěla na rozvody topení a vody 1,4 milionu korun a založila sbírku na dalších potřebných alespoň 300 000 korun. Celková částka na rozvody činí 2,8 milionu korun.

Základní škola speciální Neratov v Bartošovicích vzdělává a podporuje v rozvoji děti a žáky se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, kombinovanými vadami, poruchami autistického spektra a smyslovými vadami.
 
„V současné době vzděláváme dvacítku žáků ve věku od 5 do 26 let a díky přátelskému a rodinnému prostředí dosahují mnozí z nich výrazných pokroků,“ uvádí ředitelka školy Broňa Havlíková a dodává, že cílem pedagogů i dalších pracovníků zařízení je rozvíjet jejich samostatnost, socializaci, sebeobsluhu, pohyblivost a komunikační schopnosti, tak aby žáci byli schopni vyjadřovat své potřeby a přání.
 
Vedení školy se nyní kvůli již nevyhovujícím podmínkám pronajatých prostor rozhodlo postavit zcela novou budovu. Potřebujeme prostory pro družinu, na terapie, cvičnou kuchyňku pro žáky, speciální terapeutickou místnost zvanou snoezelen, ale potřeba je i dostatek bezbariérových toalet, sprch a také odpovídající zázemí pro personál,“ přibližuje své plány Broňa Havlíková. Velkou část prostředků na stavbu se již podařilo vedení zařízení získat, aktuálně jsou nejvíce potřeba peníze na rozvody topení a vody.
 
Přispět můžete i vy, a to skrze portál Darujme.cz. Děkujeme!


 
„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: