Spouštíme nominace na Cenu Olgy Havlové

Znáte někoho se zdravotním postižením, kdo se vyrovnal se svým handicapem a pomáhá ostatním? Nominujte ho na www.cenaolgyhavlove.cz.

Cenu Olgy Havlové vyhlásila paní Olga v roce 1995 s cílem ocenit lidi se zdravotním postižením, kteří i přes svůj handicap dokáží velké věci, a jsou tak inspirací k překonávání překážek i zdravým lidem.

Uděluje každoročně v květnu a letos to bude již po čtyřiadvacáté. Paní Olga se zúčastnila prvního ročníku, druhého se bohužel již nedožila. Cena Olgy Havlové se tak stala i vzpomínkou na osobnost, která se vždy zastávala práv ohrožených občanů.

Kandidáta na udělení Ceny Olgy Havlové může navrhnout každý občan ČR. O tom, kdo se stane laureátem a získá bronzovou sochu Olbrama Zoubka „Povzbuzení“, rozhoduje porota pověřená správní radou VDV. Veřejnost může nejen nominovat kandidáty na Cenu Olgy Havlové, ale z nominovaných osobností pak vybrat i nositele Ceny veřejnosti. 

Nominovat kandidáty na Cenu Olgy Havlové může veřejnost na webových stránkách www.cenaolgyhavlove.cz až do 10. dubna . Od 19. dubna do 15. května pak budou moci lidé hlasovat o Cenu veřejnosti. Slavnostní vyhlášení se uskuteční 28. května 2018.

Další informace o Ceně Olgy Havlové a jejích laureátech

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: