Den globální solidarity: Schodišťová plošina pro paní Magdalenu

Úterý 5. května je dnem globální solidarity. V reakci na mimořádné události spojené s COVID-19 jej pořádá iniciativa Giving Tuesday. Naši pomoc vedle těch nejohroženějších nákazou potřebují ale i lidé se zdravotním či sociálním znevýhodněním. Pomozme paní Magdaleně, která trpí těžkou vadou pohybového ústrojí a nemůže chodit, přispět na schodišťovou plošinu.

Na schodišťovou plošinu můžete přispět zde.

Dnešek vyhlásila dárcovská iniciativa Giving Tuesday dnem globální solidarity. Celý svět včetně Česka vzdá hold štědrosti a dobrým skutkům vykonaným jedinci, občanskou společností, veřejnými institucemi a firmami v době pandemie koronaviru. Je to den, kdy se můžeme všichni spojit, bez ohledu na to, kdo jsme a kde žijeme.

Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové díky štědrosti dárců z řad firem, ale i jednotlivců rozdělil v době pandemie koronaviru na pomoc těm nejohroženějším - seniorům, již 3 miliony korun. Nadace ale ani v této době nezapomíná na další ohrožené skupiny - na lidi se zdravotním a sociálním znevýhodněním. A proto se rozhodla otevřít sbírku na schodišťovou plošinu pro paní Magdalenu.

Paní Magdaleně bude 79 let, trpí těžkou vadou pohybového ústrojí, konkrétně gonartrózou kolenních kloubů, ale i vážnými problémy s kyčelními klouby. Podle lékařské zprávy ortopeda není vyhlídka na zlepšení jejího zdravotního stavu a operaci lékař nedoporučuje. Protože bydlí ve druhém patře bez výtahu a po schodech chodit nemůže, je již několik let uzavřena ve svém bytě, po němž se pohybuje za pomoci chodítka či francouzských holí.

Více než dva roky se paní Magdalena snaží získat příspěvek na schodišťovou plošinu od státu. Úřady ale její žádost opakovaně zamítly se závěrem, že se nejedná o osobu s těžkou vadou pohybového ústrojí, a tudíž na příspěvek nárok nemá.

Paní Magdalena pracovala celý život ve zdravotnictví jako obvodní zdravotní sestra a při svém povolání vykonávala i návštěvní službu u pacientů. V současné době je však sama odkázána na pomoc druhých a pobyt ve svém bytě. Je sociálně izolovaná a představa, že se sama nemůže dostat ven na čerstvý vzduch, je skličující.

„Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové se rozhodl otevřít ve prospěch paní Magdaleny sbírku, která by pomohla uhradit alespoň podstatnou část potřebné částky na schodišťovou plošinu. Zařízení a jeho instalace stojí celkem 410 000 korun,“ říká ředitelka Výboru dobré vůle Monika Granja a dodává: věříme, že se společným úsilím dárců podaří pomoci paní, která svůj život zasvětila péči o druhé. Tak, aby se po letech strávených ve svém bytě, podívala ven, na zahradu nebo do společnosti.

Děkujeme za Vaši ochotu a dobrou vůli pomáhat. Chcete vědět, jak Vaše dary pomáhají? Příběhy podpořených lidí najdete na našem webu zde.

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: