Salzburské semináře pro lékaře letos nabídnou 36 týdenních kurzů

36 týdenních seminářů nabídne lékařům letos projekt, který za ČR koordinuje Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.

Salzburské semináře lékařům již od roku 1993 umožňují absolvovat unikátní formu postgraduálního vzdělávání pod záštitou nadace The American Austrian Foundation. Jen loni se na tyto kurzy přihlásilo 184 českých lékařů, z nichž 63 prošlo výběrem a odjelo do Rakouska.

„Salzburské semináře všem doporučuji! Všechno – od organizace, přes témata, výběr přednášejících a jejich přednes, až po prostředí, stravu a celkovou atmosféru - bylo naprosto perfektní! Hodně jsem se naučila, zjistila, jak kvalitně se dá přednášet, jak se rehabilitace dělá "ve světě", čemu se věnují jinde Nejen kontakt s profesory, ale i s ostatními účastníky byl nadmíru obohacující. Děkuji VDV za zprostředkování,“ hodnotí přínos seminářů MUDr. Zuzana Stiborová.

„Z absolvovaného semináře jsem byla nadšená, pneumologii se věnuji teprve druhý rok, takže mi seminář dal opravdu hodně, doufám, že se mi podaří dostat se i na dětskou intenzivní péči a navázat na nabyté informace,“ shrnuje svou zkušenost MUDr. Veronika Matušková.

„Jedinečnost projektu tkví v komplexnosti vzdělávacího systému. Jeho cílem je mezinárodní vzdělávání lékařů, které vedou renomovaní odborníci z amerických a rakouských univerzit, a následné sdílení nabytých poznatků, které zvyšuje úroveň zdravotnictví v zúčastněných zemích. Za celou dobu realizace projektu na semináře do Rakouska vyjelo už přes 800 lékařů z Česka," jmenuje výhody seminářů ředitelka nadace Monika Granja.

Pro letošní rok je vypsáno 36 týdenních seminářů pokrývajících celou škálu odborných specializací. Uzávěrka pro podání přihlášek na druhé kolo odborných lékařských seminářů, které se uskuteční od května do července dubna 2019, je 31. ledna 2019. Více informací najdete zde.

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: