S našimi stipendisty na exkurzi v Temelíně

Pro stipendisty z našich projektů Stipendia Nikoly Tesly a Fond vzdělání jsme dne 24. února 2016 uspořádali exkurzi do jaderné elektrárny Temelín.

Prostřednictvím střediska pro podporu studentů s handicapem ELSA jsme přizvali také další studenty ČVUT. Na místo se účastníci exkurze dopravili mikrobusem. V Infocentru, které sídlí v zámečku Vysoký Hrádek v těsné blízkosti elektrárny, shlédli krátký film o provozu jaderné elektrárny a prohlédli si mlžnou komoru a část expozice. Následovala prohlídka vnitřního areálu elektrárny, včetně strojovny výrobního bloku s turbogenerátorem a simulátoru blokové dozorny. Přesná kopie blokové dozorny slouží jako výcvikové centrum pro operátory elektrárny.

Exkurze byla pro studenty velmi přínosná. Všichni si pochvalovali vstřícnost a informovanost průvodkyně. Těší nás, že studenti ocenili VDV za zorganizování zajímavého výletu. Je to pro nás motivací pro případné pořádání dalších vzdělávacích akcí.  

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: