ZRUŠENO: Přednáška v Městské knihovně v Praze

PŘEDNÁŠKA SE Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ BOHUŽEL RUŠÍ. Zakoupené vstupenky zůstanou v platnosti na náhradní termín v lednu. Konkrétní datum zveřejníme po domluvě s přednášejícími. Omlouváme se za vzniklé komplikace.

Přijměte pozvání na přednášku z cyklu Zdraví a životní styl, která se uskuteční 24. listopadu 2022 od 17 hodin v Ústřední budově Městské knihovny v Praze. Tématem bude připravované Středisko dětské paliativní péče s lůžkovým hospicem, které na Praze 5 vybuduje Nadace rodiny Vlčkových.

Zakladatelka Nadace rodiny Vlčkových, lékařka Katarína Vlčková, a ředitelka Nadace Ivana Plechatá prozradí plán na rekonstrukci zchátralé usedlosti Cibulka na Praze 5, kde vznikne Středisko dětské paliativní péče a dětský lůžkový hospic. Promluví o poslání Nadace, která usiluje o lepší život tisíců rodin s těžce nemocnými dětmi. Nahlédnete i do zákulisí fungování Nadace s vkladem převyšujícím 1,5 mld. korun.

Nadace rodiny Vlčkových je filantropická organizace založená manželi Ondřejem a Katarínou Vlčkovými. Ondřej Vlček je od července 2019 generálním ředitelem společnosti Avast Software, jeho manželka Katarína je lékařkou v mobilním hospici Cesta domů. Do Nadace se manželé rozhodli ze svého majetku vložit částku ve výši 1,5 miliardy korun českých. Převážná většina aktiv, která do Nadace vložili manželé Vlčkovi, slouží jako jistina. Tu zkušení finanční experti investují. Teprve až z pravidelných zisků, které tyto investice přinášejí, se hradí provoz Nadace a nadační programy. Díky tomuto perpetuálnímu financování je zajištěna dlouhověkost, nezávislost a stabilita Nadace.

Nadace do roku 2026 vybuduje Středisko dětské paliativní péče s lůžkovým hospicem. Za tímto účelem v dubnu 2021 zakoupili pražskou usedlost Cibulka, kterou by chtěli na takové zařízení do pěti let přebudovat.

Vstupenky na přednášku k dostání zde. 

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: