Pomozte Václavovi hrát jeho vysněný powerchair hokej

Založili jsme sbírku na pomoc Václavovi, který trpí svalovou dystrofií a potřebuje zakoupit elektrický vozík.

Václavovi je 23 let a k životu potřebuje plicní ventilátor, elektrický invalidní vozík a mnoho dalších pomůcek. Sám o sobě s humorem říká, že je „napůl robot, protože bez elektřiny nedá ani ránu".

Kvůli ochabování svalstva již nemůže řídit svůj vozík s klasickým joystickem, a proto shání finanční prostředky na nový elektrický vozík s mini/micro joystickem, který k ovládání vyžaduje sílu pouze 10 gramů a lze ho ovládat jedním prstem, nebo také ústy, respektive pohybem rtů. 

Václav má rád přírodu, píše blog o životě lidí s tracheostomií a plicním ventilátorem, zajímá se o sport, a má v plánu začít hrát powerchair hokej, což je jediný kolektivní sport pro lidi s nejtěžšími handicapy. „Kdybych mohl se tomuto sportu věnovat, dodalo by mi to pocit svobody,“ říká.

V rámci celosvětového dne dárcovství Giving Tuesday, který se letos koná 28. listopadu, se jeho sbírku rozhodl podpořit také Michal Kavalčík.

Sbírka na pomoc Václavovi

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: