Patroni 2. ročníku Běhu dobré vůle

Také 2. ročník charitativního závodu Běh dobré vůle má své patrony. Vedle mužů sportovců oštěpaře Petra Frydrycha či ultramaratonce Miloše Škorpila jsou to i dvě držitelky Ceny Olgy Havlové.

Letošní laureátka ceny Martina Půtová poběží se svým trasérem trať na 5 km. A navíc bude mít na akci také interaktivní stánek, kde spolu s kolegyněmi přiblíží zájemcům popáleninovou prevenci a projekt Burn Fighters, který pomáhá lidem s popáleninovými úrazy a jehož je spoluzakladatelkou.

Vedle Martiny Půtové můžete na závodě potkat i Terezu Nagyovou, autorku blogu NEJSEMTABU. Ocenění získala v roce 2019 za osvětovou činnost o životě se stomií. Stejně jako v loňském roce se může stát, že od ní v cíli závodu dostanete na krk medaili.  

Dalším patronem je Miloš Forrest Škorpil, ultramaratonec a zakladatel běžecké školy. Možná si pamatujete, že na 1. ročníku Běhu dobré vůle propojil pomoc potřebným s oslavou svých půlkulatých narozenin. V rozhovoru pro Deník N si můžete přečíst, jaké tipy doporučuje pro správné a zdravé běhání.

Oštěpař Petr Frydrych, který je čerstvým vítězem v hodu oštěpem na republikovém šampionátu v Plzni, je také držitelem bronzu z Mistrovství světa 2017 v Londýně. Náš Běh dobré vůle podporuje již druhým rokem. Na závodě se s ním potkáte i letos a dokonce přinese jeden ze svých oštěpů, takže si jej budete moci potěžkat a vyzkoušet.

Foto © archiv Martiny Půtové, Facebook Terezy Nagyové, Jana Taušová, Jiří Stokláska

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: