Na projekt Nejdřív střecha jste přispěli 209 350 korun

Sbírka na projekt Nejdřív střecha přinesla od svého zahájení v listopadu do konce ledna 209 350 korun. Děkujeme, že jste přispěli na pomoc lidem bez domova.

„Sbírku jsme společně s patronem a autorem projektu Vojtěchem Sedláčkem zahájili na svátek dárcovství Giving Tuesday v listopadu. Od té doby přibylo na serveru Darujme.cz skoro 210 tisíc korun, na něž se složilo 93 lidí. Dárců, kterým není osud lidí bez střechy nad hlavou lhostejný. Děkujeme proto všem, kteří jste přispěli,“ říká ředitelka Výboru dobré vůle Monika Granja.

Vybraná částka, která přispěje lidem bez domova až na 60 dní na bydlení na ubytovně či v azylovém domě, těší i zakladatele projektu Vojtěcha Sedláčka. Ten s myšlenkou podat pomocnou ruku těm, kteří náhle ztratili bydlení, přišel v roce 2014. „Člověk na ulici bez prostředků je vždycky nějakým způsobem zraněný, ze sociálního pohledu dokonce zraněný těžce. Je s podivem, v kolika případech poměrně malá pomoc stačí, aby nepadl do trvalého bezdomovectví, ale postavil se na vlastní nohy a odešel po svých,“ říká pan Sedláček.

„Projekt prostřednictvím sociálních služeb pomáhá lidem bez domova zajistit nejzákladnější životní potřeby i uchovat si život a zdraví. Díky, že tak můžeme pomoci více lidem,“ shrnuje přínosy Jan Kadlec, ředitel pražské pobočky Naděje a jeden z partnerů projektu Nejdřív střecha.  

Díky podobným projektům v USA či Francii se dle výzkumů dokázalo na vlastní nohy postavit a vrátit do života zhruba polovina lidí, kteří se do projektu přihlásili. V ČR funguje 54 měsíců a za tu dobu pomohl 1333 potřebným – z toho 903 mužům, 288 ženám a 141 rodinám. 210 tisíc korun z uzavřené sbírky pomůže získat bydlení dalším stovkám těch, kteří to aktuálně nejvíc potřebují.  Na projekt je možné přispět i během roku, a to na této stránce.

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: