KAMPAŇ „STAŇTE SE SKVĚLÝMI RODIČI!“

Výzva „Staňte se skvělými rodiči! Adoptivními, pěstounskými, náhradními“ je hlavním tématem informační kampaně, kterou zahajuje Institut rodinné péče Natama v listopadu 2015. Kampaň oslovuje veřejnost i potenciální nové náhradní rodiče. Zdůrazňuje důležitost péče o děti v bezpečném rodinném prostředí.

„Česká republika prosazuje kvalitu v oblasti péče o děti, které nemohou vyrůstat se svými biologickými rodiči. I když je již téměř tři roky v platnosti novela Zákona o sociálně právní ochraně dětí, stále existují názory, a to i mezi politiky, že pro malé děti je lepší ústavní péče než náhradní rodiče,“ připomíná doktorka Petra Winnette, přední odbornice na raný vývoj a rané trauma a zakladatelka Natamy.

Kampaň se opírá o ověřený názor odborníků na vývoj dítěte: Dobří rodiče prospívají dětem. Veřejnost se seznámí se zajímavými informacemi na webu Natamy (www.natama.cz) a na veřejných místech prostřednictvím plakátů a velkoplošných tabulí. Patronem Natamy a kampaně je známý herec a dramatik Arnošt Goldflam.

 „Pro dítě je zásadní, jak o ně pečují jeho blízcí zejména první čtyři roky života. Péče blízkých osob totiž zásadně ovlivňuje vývoj jeho mozku. Stát by měl proto investovat do kvalitní rodinné péče o děti. Veřejnost se potřebuje dozvídat vědecky ověřené informace. Jinak může kausa, jako je například medializovaný případ „norských dětí“, negativně ovlivnit vnímání významu náhradního rodičovství a snížit možnost dětí dostat se do dobré náhradní rodiny,“ upozorňuje Winnette.

Více o Institutu rodinné péče NATAMA
 

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: