Giving Tuesday: Sbírka Nadace Olgy Havlové pomůže potřebným během epidemie

Nadace Olgy Havlové se i letos připojuje k celosvětovému svátku dárcovství Giving Tuesday. V rámci tohoto dne vyzývá veřejnost, aby se zapojila do sbírky pomáhající nejvíce ohroženým epidemií koronaviru. Svátek dárcovství letos připadá na 1. prosince.

Svátek Giving Tuesday nadace letos spojila se sbírkou, která je s ohledem na vážnou situaci v sociálních a zdravotních službách kvůli šíření nákazy určena na zajištění péče o seniory, nevyléčitelně nemocné, o lidi se zdravotním postižením či ohrožené sociálním vyloučením.

Přispět do sbírky je možné ZDE.

Fond pomoci potřebným, na který VDV otevřel veřejnou sbírku, pomáhá nestátním neziskovým organizacím se zajištěním sociálních a zdravotně sociálních služeb, po nichž koronavirová krize výrazně zvýšila poptávku. Žádosti o grant se podávají přes on-line formulář a projednávají se ve zkráceném grantovém řízení, tak aby pomoc mohla rychle plynout tam, kde je to aktuálně nejvíce potřebné. Podrobnosti o Fondu pomoci potřebným najdete zde.

O Giving Tuesday

Nadace Olgy Havlové se do Giving Tuesday zapojuje již od roku 2016, kdy tento svátek přišel do České republiky. Za tu dobu nadace realizovala díky štědrým dárcům velmi úspěšné sbírky – například na projekt na pomoc lidem bez domova Nejdřív střecha nebo na elektrický zvedák pro Liama z Liberce. Tato sbírka přinesla dokonce takovou částku, která umožnila Liamovi i neurorehabilitaci na specializované klinice.

Svátek dárcovství a dobrých skutků vznikl v roce 2012 jako den, který inspiruje lidi k tomu, aby konali dobro. Za posledních 9 let se tato iniciativa rozrostla v globální hnutí, které celoročně inspiruje stovky milionů lidí po celém světě k dárcovství, štědrosti a spolupráci. Češi za 4 roky, co je svátek připomínán i v ČR, darovali v rámci Giving Tuesday přes 111 milionů korun a vykonali nespočet dobrých skutků.

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: