Dopis pro Olgu Havlovou

V sobotu uplyne 22 let od odchodu Olgy Havlové. Tento pátek zapálíme společně s našimi dárci a podporovateli svíčku za paní Olgu u hrobky rodiny Havlových. Jiřina Auředníková, naše bývalá kolegyně a vzdálená příbuzná Olgy Havlové, napsala paní Olze dopis.

„Ahoj Olgo, tak jsme se zas u tvého hrobu sešli, abychom zapálili božské světýlko za tvou drahou dušičku, aby tobě i Václavovi svítilo věčně. Tvé dobré skutky budou žíti věčně a nikdy se nevymažou z pamětí lidí. Proto na tebe všichni vzpomínají s velkou láskou a úctou, co jsi vše dokázala, ty děvče pocházející z dělnické rodiny, která to nikdy neměla lehké. Jak jsi se od dětství a v dospělosti postavila k vlastnímu životu a zaujala místo, kde bylo třeba. Dělala jsi to dobře s velkým srdcem a láskou a proto tě mají lidé stále v podvědomí, ne jen jako paní prezidentovou, ale i jako zakladatelku Výboru dobré vůle, kde se udělalo za tvé éry moc věcí a dělá se doposud a bude se dělat do nekonečna.

Pokud budou žíti lidé s velkým srdcem a pochopením pro pomoc lidem a podají pomocnou ruku, kde je potřeba, bude dobře. Ty jsi dlouho o ničem nemluvila, ale hned jsi vytvářela skutky, které jsi přeměnila ve skutečnost a to bylo na tom to nejlepší. Tak se nahoře měj dobře, vždy jsi byla první distingovaná dáma s velkým srdcem na dlani. Stále jsi v srdcích a zůstaneš na věky. Zvedla jsi velkou vlnu solidarity, dobra a nadšení v lidech, které neustává a nezmizí. Dej si nahoře tvou oblíbenou becherovku, kávu a cigárko.   

Děkujeme všichni, co jsi pro dobro i ve světě udělala.“

Jiřina Auředníková

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: