Cenu Můj život s handicapem letos získal Milan Bureš z Týdeníku Respekt

Fotograf Milan Bureš toto prestižní ocenění v rámci soutěže Czech Press Photo dostal za sérii svých snímků Medici na ulici, které pořídil během první vlny epidemie koronaviru na jaře. Cena „Můj život s handicapem“ vznikla v roce 2014 pod záštitou Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.

„Mediky na ulici jsem objevil díky reportáži pro Týdeník Respekt, kterou jsme v březnu zpracovávali s kolegou Tomášem Brolíkem. Energie a nadšení těchto mladých lidí mě fascinovala. Rozhodl jsem se je v době pandemie navštívit ještě několikrát na různých místech. Ošetřovali lidi bez doma na improvizovaných místech například na Císařském ostrově, v uzavřených ubytovnách, na Hlavním nádraží nebo u metra Vltavská. Bylo inspirativní pozorovat jak jsou tito studenti medicíny pro lidi bez domova důležití. Ať už šlo o ošetření, různé rady nebo jen vlídné chování. Ocenění nadace Olgy Havlové mě moc potěšilo. Jsem rád, že se i díky tomu dostane práce mediků na ulici v této složité době k širší veřejnosti,“ říká k oceněné sérii svých fotografií Milan Bureš.

Cena VDV „Můj život s handicapem“ se uděluje fotografii či sérii fotografií, zachycující specifické podmínky života osob se smyslovým, pohybovým nebo mentálním postižením či lidí ohrožených sociálním vyloučením. Držitel ceny získává také 20 000 korun.

Gratulujeme a děkujeme za zprostředkování opomíjeného tématu pomoci lidem bez domova během epidemie.

Sérii oceněných fotografií můžete vidět zde.

 

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: