Běh dobré vůle s podporou kaváren

Máte rádi kávu a běhání? Říkáte si, že to spolu nesouvisí? Opak je pravdou… Běh dobré vůle Nadace Olgy Havlové totiž podporují i některé kavárny z Prahy a okolí.

Plakáty a letáčky k charitativnímu běhu, který organizuje Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV) a pomůže rodinám v nouzi, najdete od července ve vybraných kavárnách v Praze a okolí. Je mezi nimi i ta Vaše? Podívejte se.

„Loňský první ročník běhu se opravdu vydařil a svůj podíl mají na tom i vybrané kavárny, které nám pomohly s informováním o naší akci. Těší nás tedy, že můžeme ve spolupráci pokračovat i letos, a věříme, že touto cestou se nám podaří do pomoci potřebným zapojit větší počet lidí,“ říká Monika Granja, ředitelka VDV a dodává: „každý z nás se někdy ocitne v situaci, kdy se bez pomoci druhých neobejdeme. A pokud v okolí člověka chybí záchranná síť v podobě blízkých či rodiny, velmi rychle se může ocitnout na dně. Ztráta zaměstnání, rozvod, nemoc můžou vést ke ztrátě bydlení a pak už velmi rychle přichází strmý pád dolů. Rodiny s dětmi či rodiče samoživitelé to mají mnohonásobně těžší, což se bohužel prokázalo i v době koronavirové krize, proto jsme se rozhodli výtěžek ze závodu věnovat jim na pomoc.“ 

Vedle zmíněných kaváren najdete letáčky a plakáty s charitativním během také v některých sportovních obchodech apod. Druhý ročník charitativního závodu Běh dobré vůle se uskuteční 10. září v 18 hodin v oboře Hvězda v Praze 6. Výtěžek ze závodu bude použit na pomoc rodinám v tísni.  Těšit se můžete na individuální běhy a štafety, dětské běžecké závody, výstavu fotografií o Olze Havlové a osvětové interaktivní stánky pro děti. Chybět nebudou stánky s občerstvením – své dobroty na místě nabídnou: chráněná pekárna a kavárna Slunce svítí všem, Kavárna Bílá vrána, pivovar Neratov či Kuchařky bez domova.

Na dvouapůlkilometrovém okruhu v oboře Hvězda je možné zaběhnout si trať na 5 km, 10 km nebo štafetu. Pokud nemůžete běžet, ale přesto chcete přispět, přihlaste se a v kategorii běhu vyberte virtuální startovné. Vaše jméno ponese na závodě jeden z patronů.  Více informací, včetně registračního formuláře, najdete zde.
Spolupořadatelem závodu je Městská část Praha 6, akce se koná pod záštitou místostarosty Prahy 6 Jana Laciny.

Kavárny a další podniky, které podporují Běh dobré vůle:

 

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: