25 let Ceny O. Havlové: Nominujte osobnost s handicapem do 10. 4.

Ještě do 10. dubna je možné posílat nominace pro letošní Cenu Olgy Havlové. Ta v tomto roce slaví malé jubileum - čtvrt století existence.

Pro 25. ročník Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV) sbírá nominace na osobnost se zdravotním postižením, která přes svůj handicap pomáhá ostatním. Nominace je možné podávat on-line na http://www.cenaolgyhavlove.cz/.
 
Kandidáta na udělení Ceny Olgy Havlové může navrhnout každý občan ČR. „Aktuálně máme 18 nominací – ještě ale nekončíme. Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo by si Cenu Olgy Havlové pro osobnosti s handicapem pomáhající druhým zasloužil, neváhejte. Poslat nominaci můžete do 10. dubna,“ upřesňuje Monika Granja, ředitelka VDV a pokračuje: „o tom, kdo se stane laureátem a získá bronzovou sochu Olbrama Zoubka „Povzbuzení“, rozhoduje porota pověřená správní radou Výboru dobré vůle. Veřejnost může nejen nominovat kandidáty na Cenu Olgy Havlové, ale z nominovaných osobností pak vybrat i držitele Ceny veřejnosti.“
 
Jeden z držitelů ceny Jiří Herynek, který ji získal v roce 2007, dodává, že toto prestižní ocenění pro něj znamená významné povzbuzení pro jeho další práci. V Proseči u Skutče založil sociální firmu: družstvo Ergotep pro lidi se ztíženým přístupem na trh práce: „Rozhlédněte se kolem sebe, je hodně takových lidí, kteří jsou velice skromní a pokorní, ale pracují pro ostatní potřebné, a přitom o nich ani nevíme. Takže navrhněte a nominujte člověka, kterého by to ocenění také povzbudilo.“
 
Cenu Olgy Havlové vyhlásila paní Olga v roce 1995 s cílem ocenit lidi se zdravotním postižením, kteří i přes svůj handicap dokážou velké věci, a jsou tak inspirací k překonávání překážek i zdravým lidem. Loni si ocenění odnesl Pavel Šturm, který je předsedou Pražského spolku neslyšících, za svou více než 30letou dobrovolnickou činnost věnovanou lidem se sluchovým postižením.
 
Cena Olgy Havlové se uděluje každoročně v květnu a letos to bude již po pětadvacáté. Paní Olga se zúčastnila prvního ročníku, druhého se bohužel již nedožila. Cena Olgy Havlové se tak stala i vzpomínkou na osobnost, která se vždy zastávala práv ohrožených občanů a zasazovala se o jejich plnou integraci do společnosti.
 
Mediálními partnery Ceny Olgy Havlové 2019 jsou: Radio 1, Vydavatelství Economia, a. s., dále pak mezi partnery patří České zastoupení Volvo a Auto Průhonice, MINET Elektro, Mountfield, Copy General, Hospodářská komora ČR ad.
 
Nominační formulář najdete zde. Další informace o Ceně Olgy Havlové a jejích laureátech naleznete zde.
„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: