Z dětského domova může vést cesta i na vysokou školu. Firmy podporují vzdělávání mladých lidí

Šestnáct let strávil Radovan Laci z České Lípy v dětském domově. Jeho snem bylo dokázat, že i dítě z dětského domova zvládne vystudovat vysokou školu, na čemž teď intenzivně pracuje. Na vysoké škole studuje marketingovou komunikaci.

Z Radovana Laciho srší energie, jeho optimismus je nakažlivý. Je jedním ze zakladatelů platformy Vteřina poté, která pomáhá mladým lidem z dětských domovů zorientovat se ve světě mimo institucionální péči. S kapelou Mimosféry, kterou založil, pořádá kromě koncertů také hudební dílny v dětských domovech. Pilotní píseň desky, kterou s kapelou točí, se jmenuje "Nebe v nás" a je určená mladým lidem z dětských domovů.

...

"Vzdělávání představuje pro ČSOB dlouhodobě jedno z hlavních témat jak v oblasti filantropie, tedy podpory neziskových organizací a jejich prostřednictvím jednotlivců – studentů a mladých lidí, tak v oblasti společenské odpovědnosti," sděluje Pavla Hávová, mluvčí ČSOB. Na vzdělávání dětí a mladých lidí se zaměřuje Fond vzdělání, který je nejdéle trvajícím programem ČSOB.

Ve spolupráci s Výborem dobré vůle – Nadací Olgy Havlové uděluje stipendia mladým lidem se zdravotním nebo sociálním znevýhodněním a z dětských domovů, aby se mohli věnovat studiu vysněných oborů. Od roku 1995 podpořil 946 mladých lidí.

Celý článek na www.ihned.cz

 

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: