Události v regionech: Dobrovolníci ve Zlínském kraji

Jedna ze stipendistek programu Fond vzdělání Sabrina Fröhlichová studuje dvě vysoké školy a navíc nyní pomáhá jako dobrovolnice v Domově pro seniory v Lukově, kde se potýkají kvůli koronaviru s nedostatkem pracovníků.

Sabrina kromě ttoho, že studuje dvě školy a pracuje jako pomocná vědecká síla na univerzitě Tomáše Bative Zlíně, pomáhá jako dobrovolnice v domově pro seniory.

„Chtěla  jsem svoje stipendium podpořit skutečností, že jsem toho času  místo vysokoškolského studia dobrovolnicí v Domově pro seniory LUKOV, kde je abnormální nedostatek pečovatelů. V domově pro seniory pracuji v první linii a pečuji i o seniory stižené koronavirem,” napsala studentka do naší nadace. Její dobrovolnickou činnost zaznamenala také Česká televize.

Reportáž z Událostí v regionech si můžete pustit zde.

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: