Tři králové vykoledovali za dva roky na auto pro charitu

Svitavy – I když je konec května, fara a její zahrada se v sobotu hemžily tříkrálovými koledníky. Charita pro ně, jako poděkování, uspořádala zábavné odpoledne.

Skákací hrad, hraná pohádka pro nejmenší, klaun, který z balónků vytvářel vše, na co si jen děti vzpomněly. Ale také  vystoupení mažoretek či hudebních skupin. „Poděkování tříkrálovým koledníkům je už tradiční akcí. Ještě v zimě pro ně pořádáme plavání. Dnešní den je spíš kulturní. Je to naše vyjádření díků všem, kdo se na Tříkrálové sbírce podílejí," uvedla Blanka Homolová, ředitelka svitavské charity. Přišli nejen místní, ale přijeli i koledníci a vedoucí skupin z okolních vesnic, kde koledují. Právě v sobotu si charita nechala posvětit nové auto, které pořídila díky loňské a letošní sbírce. 

Zdroj: denik.cz

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: