Stipendium otevírá brány vysokých škol dětem z nemajetných rodin

Praha - Ještě dvanáct dní se mohou hlásit zájemci o Stipendium Nikoly Tesly, které podporuje talentované děti z dětských domovů nebo sociálně slabých rodin.

Poslední termín pro podání přihlášky je do 18. září. Přihlásit se mohou všichni, kteří splní dané podmínky. Mezi požadavky je například věk do třiceti let, studium technického oboru na některé z vysokých škol v České republice a studijní průměr do 2.0. Pak už stačí jen absolvovat přijímací pohovor ve Výboru dobré vůle Nadaci Olgy Havlové.

Nadace už za dobu svého působení podpořila více než 900 studentů se zdravotním nebo sociálním handicapem ve studiu na středních i vysokých školách. Student má díky stipendiu možnost získat až čtyři tisíce korun měsíčně.

Stipendia Nikoly Tesly je projekt, podporovaný Nadací ČEZ.

Kluk z podkrkonoší boduje na ČVUT

Petr Barborka, který pochází z Nové Paky, slyšel doma větu „to si nemůžeme dovolit“ mnohokrát. „Slýchal jsem to jako dítě od lidí, kteří měli příjem i dvojnásobně větší, než byl příjem celé naší rodiny,“ tvrdí Petr, který pochází ze šesti dětí.

Celý článek najdete na www.prazsky.denik.cz

Více informací o programu Stipendia Nikoly Tesly

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: