Spojenci na Běhu dobré vůle Nadace Olgy Havlové

Přečtěte si rozhovor s hlavní organizátorkou Běhu dobré vůle Nadace Olgy Havlové Kateřinou Kubínovou pro projekt „Spojenci sportovců na vozíku“. Běh se konal 10. září 2020 v oboře Hvězda v Praze 6 a jeho součástí bylo i představení různých neziskových organizací, včetně Sportovního klubu vozíčkářů Praha.

Letos se uskutečnil 2. ročník Běhu dobré vůle Nadace Olgy Havlové, kam jsme byli přizváni s naším projektem „Spojenci sportovců na vozíku“. Hlavní organizátorkou celého projektu – Běhu dobré vůle – je Kateřina Kubínová, která ve Výboru dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové pracuje už 4 roky a zaměřuje se na sportovní projekty.

Můžete nám představit Vaši nadaci?
Výbor dobré vůle vznikl bezprostředně po sametové revoluci a letos slavíme už 30 let od založení. Celou dobu pomáháme ve stejném duchu, v jakém to započala sama Olga Havlová, tj. pomáháme lidem v nouzi, pomáháme tam, kde nikdo jiný pomoc nenabízí. Naše činnost se soustředí na pomoc v sociální a zdravotně–sociální oblasti. Pomáháme jak rodičům samoživitelům, nebo rodinám ohroženým ztrátou bydlení, tak seniorům a dlouhodobě nemocným či umírajícím. V letošním roce se také zaměřujeme na akutní pomoc lidem postiženým koronavirovou krizí. Založili jsme už druhý fond, který se soustředí na financování sociálních služeb během krize.

A kromě toho všeho ale máte i sportovní projekty, že?
Naše nadace na jedné straně pomáhá potřebným, ale na straně druhé sama shání finanční prostředky na realizaci pomoci. Potenciální dárce oslovujeme prostřednictvím různých benefičních a charitativních akcí, jako jsou koncerty a výstavy a také skrze sportovní aktivity. Před více jak deseti lety jsme začali spolupracovat se společností RunCzech – stali jsme se jedním z charitativních partnerů běžeckých závodů napříč celou republikou. Postupně nás oslovovali i další pořadatelé běhů, golfových turnajů a triatlonových závodů s žádostí o spolupráci a přáním, aby i jejich závod měl dobročinný přesah. Jelikož do nadace stále přichází mnoho žádostí o podporu, můžeme spolu s pořadateli vybrat konkrétní příběh – sbírku, která pak doprovází danou sportovní akci. Na sbírku jde obvykle část startovného ze závodu či dary, které poukazují účastníci akce. Je to příležitost nejen zapojit další lidi do charitativních sbírek, ale také šířit povědomí o činnosti naší nadace.

A teď už máte i vlastní běh…
Ano, jak jsem zmínila, jedním ze základních pilířů činnosti naší nadace je oslovování dárců. Ukázalo se, že běh je vynikající platforma pro propojení sportovních aktivit s pomocí potřebným. Zároveň jsme chtěli zúročit naše dlouholeté zkušenosti s účastí na různých charitativních běžeckých závodech, proto přirozeně přišla chvíle, kdy jsme se rozhodli uspořádat vlastní běžecký závod. V roce 2019 jsme zorganizovali náš první běh a nazvali ho Běh dobré vůle.

Celý článek si můžete přečíst zde.

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: