Skromná a moudrá. Výbor dobré vůle vzpomínal na Olgu Havlovou

Praha – V katedrále svatého Víta na Pražském hradě se dopoledne konala bohoslužba při příležitosti 25. výročí vzniku Výboru dobré vůle, kterou založila Olga Havlová. Právě za ni odsloužil mši biskup Václav Malý. První manželka prezidenta Václava Havla zemřela po těžké nemoci 27. ledna 1996.

"Někomu by se mohlo zdát, že lidí dobré vůle ubývá," říká Milena Černá, ředitelka Výboru dobré vůle. "Ale my v nadaci máme opačné zkušenosti. Proto začínáme nový rok 2015 vzpomínkou na paní Olgu a poděkováním našim věrným dárcům a spolupracovníkům, živým i zesnulým," dodala.

Do katedrály přišlo na bývalou první dámu zavzpomínat několik stovek lidí. Biskup Václav Malý vyzdvihl hlavně její mimořádné vlastnosti - skromnost, moudrost a ochotu pomoct všem, kteří to potřebují. "Já jsem si vážil paní Olgy Havlové po roce 1989 především proto, že se neuzavřela jenom do salónu, do společenského života mnohých vrstev, ale že viděla lidi potřebné. Dovedla spojit roli první dámy zároveň s tou, která myslí na ty druhé," zavzpomínal duchovní.


Článek byl zveřejněn na stránkách České televize

 

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: