Praha TV: Zpěvák skupiny Wohnout převzal cenu Křesadlo

Křesadlo - to je název ceny pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci a kterou v rezidenci pražského primátora udělují zástupci Centra pro dobrovolnictví už téměř 20 let. Letos ji převzal také známý hudebník ze skupiny Wohnout Jan Homola.

V rezidenci pražského primátora byla už po 19. slavnostně udělena cena Křesadlo. Tu si odneslo 10 dobrovolníků, kteří pomáhají konkrétním lidem nebo se věnují různým komunitám.

"Práce dobrovolníků pro naši nadaci je nesmírně cenná, protože to je volný čas lidí známých a neznámých, který nezištně věnují na pomoc potřebným. Jsou to lidé, kteří nám pomáhají, poskytují své know-how, např. píšou články, dělají grafickou práci a všeho si velice ceníme, protože často bychom si tuto práci nemohli z finančních důvodů ani dovolit," řekla Monika Granja, ředitelka Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové.

Celou reportáž najdete zde

 

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: