Praha TV: Cenu Olgy Havlové získala Tereza Nagyová

Laureátkou ceny Olgy Havlové, kterou vyhlašuje Výbor dobré vůle, se stala Tereza Nagyová. Ocenění získala za svoji osvětovou činnost zaměřenou na Crohnovu chorobu. Cenu veřejnosti převzal Josef Cerha, ředitel Tyfloservis o.p.s.

Reportáž Praha TV zde.

Cena Olgy Havlové se pravidelně uděluje od roku 1995. Cílem je upozornit na život lidí se zdravotním postižením a ocenit výjimečné osobnosti, které nezištně pomáhají ostatním. Letošní rok vybírala porota z 21 nominantů.

"Hledím na to s jakými možnostmi a schopnostmi ten člověk působí, žije, na jak velkou cílovou skupinu je zaměřen," řekl Jiří Herynek, porotce.

Odborná komise nakonec ocenila Terezu Nagyovou, která žije od svých 18 let s agresivní formou Crohnovy choroby. O svých zkušenostech se totiž otevřeně baví na svém blogu NejsemTabu a tím pomáhá ostatním lidem s podobnými problémy.

"Já jsem nikdy v ničem takovém nepracovala. Když jsem v tom začala pracovat, stalo se to náplní mého života a myslím si, že to můj život dost obohatilo a udělalo ho lepším," řekla Tereza Nagyová.

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: