MUDr. Milena Černá – předsedkyně Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové

"Zavazuje nás památka Olgy Havlové, jejím principům se nesmíme zpronevěřit. Jde nám nejen o to, aby nadace nadále pomáhala tam, kde je potřeba, ale aby dál nesla dobré jméno Olgy Havlové".

Narodila se 24. dubna 1942 v Praze. Do roku 1986 pracovala jako lékařka na Dermatovenerologické klinice FVL UK, po sametové revoluci byla zvolena do zastupitelstva hlavního města Prahy, kde pracovala jako předsedkyně sociální komise. Byla blízkou přítelkyní Olgy Havlové a později „lékařkou chartistů“. Když v roce 1989 těžce onemocněla a prožila i klinickou smrt, rozhodla se prožít svůj další život co nejužitečněji, pomáhat těm, kteří se ocitnou na dně nebo jsou na pomoc druhých odkázáni. Od počátku se podílela na zakládání Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, jehož úkolem je podporovat neziskové organizace v oblasti zdravotní a sociální. Již dvacet let je ředitelkou této nadace. Je také předsedkyní české pobočky Evropské sítě proti chudobě. Pracuje i pro sdružení Rozkoš bez rizika, které pomáhá osobám s rizikovým sexuálním chováním v prevenci a léčbě sexuálních chorob. Paní doktorka Černá je vdaná a je matkou dvou dospělých synů.

Celý článek najdete na www.ibestof.cz

 

„Přáli bychom si, aby právo na důstojnou existenci měli i ti, kteří žijí s postižením nebo duševní nemocí, lidé opuštění a staří, ti, kteří mají jinou barvu pleti nebo jiný způsob života, ti, kteří se ocitli v nouzi nebo je zastihla zákeřná nemoc.“ Olga Havlová
Zelená linka +420 800 111 010 | Telefon: +420 224 216 883 | E-mail: vdv@vdv.cz | Sledujte nás na FACEBOOKu
Podporují nás
Mediální partneři:
Odběr novinek

Zadejte prosím e-mailovou adresu pro zasílání aktuálních informací: